KISOSZ Veszprém - Győztes Veszprémiek
I. Schnitta Sámuel Emlékverseny

Az ország legjobbjai mérették meg magukat az I. Schnitta Sámuel Emlékverseny döntőjében. Az MNGSZ Schnitta Bizottsága a névadó szellemében hirdette meg az ország egész területén működő vendéglátó tanulóképzéssel foglalkozó iskoláknak az I. Schnitta Sámuel szakmai versenyt, amelynek során a régiós elődöntők első helyezettjei kerültek döntőbe (szám szerint 8 csapat).

 

A verseny célja, hogy a vendéglátó képzésben résztvevő iskolák csapatai (1 csapatvezető, 2 felszolgáló, 2 szakács, 1 cukrász) közös munkájukkal lehetőséget kapjanak az elsajátított tudásanyaguk és gyakorlati munkájuk bemutatására.
A döntőt  november 10-11-én rendezte az emlékbizottság Miskolcon, a Borsod-Abaúj- Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Szentpáli István Kereskedelmi és Vendéglátó Szakközép és Szakiskola, valamint a Nemzetközi Kereskedelmi Központ (ITC) segítségével.
Az I. Schnitta Sámuel Országos Tanuló Csapatverseny összetett végeredménye:
1. Séf Vendéglátóipari-, Kereskedelmi-, Idegenforgalmi Szakképző Iskola VESZPRÉM
2. Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Idegenforgalmi Középiskola, Szakiskola és Kollégium NYÍREGYHÁZA
3. Soproni Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó Szakképző Iskola és Kollégium SOPRON
4. BéKSZI Zwack József Kereskedelmi és Vendéglátóipari Tagiskolája BÉKÉSCSABA
Haller János Általános-, Szakközép és Szakiskola MOSONMAGYARÓVÁR
6. Szentpáli István Kereskedelmi és Vendéglátó Szakközép és Szakiskola MISKOLC
7. Gundel Károly Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakképző Iskola BUDAPEST
8. Krúdy Gyula Szakközép és Szakképző Iskola SIÓFOK
zsűri értékelését és szakmai javaslatát későbbi cikkben tesszük közzé.

I. Schnitta Sámuel Országos Emlékverseny döntő zsűrije
Fővédnöke: Prohászka Béla MNGSZ. elnöke
Elnök: Török István Schnitta Sámuel MÉK-E. elnöke
Schnitta Sámuel díjas éttermi mester
Szakács szakma:
Elnök: Mátyás Rudolf Egyéni Világkupa győztes, Oscar és Venesz díjas mesterszakács
Boros László Gasztronómia követe, Venesz díjas mesterszakács
Kandik Ferenc Gasztronómia követe, Venesz díjas mesterszakács
Kőrössy Kálmán Venesz díjas, mester szakács
Cukrász szakma:
Elnök: Kopcsik Lajos Oscar díjas mestercukrász
Garbóczi Ferenc Mestercukrász
Pincér szakma:
Barabás Zoltán Schnitta Sámuel díjas éttermi mester
Zsiga István Schnitta Sámuel díjas éttermi mester
Domonkos Miklós Schnitta Sámuel díjas éttermi mester
Dózsa György Schnitta Sámuel díjas éttermi mester
Meskál Tibor Schnitta Sámuel díjas éttermi mester

Versenyigazgató: Vantal Gábor Schnitta Bizottság Régiós Elnöke

 Gratulálunk a győzteseknek!

Kapcsolódó hírek

2010-12-13 10:50:54

<< Vissza

Regisztráció

Bejelentkezés

E-mail:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Nyereményjáték